Veterinární klinika Kralupy nad Vltavou

Centrifuga nám slouží k odstředění vzorků moči, trusu, tělních tekutin a k přípravě séra ze vzorků krve.

 

 

 

 

 

 

 

Dentální nástavec využíváme jako součást příslušenství sloužící k odstranění zubního kamene pomocí ultrazvuku- pacient leží hlavou na kovové mřížce a nečistoty s tekutinou z dutiny ústní odtékají do sběrné nádoby pod mřížkou.

 

 

 

 

 

 

 

Infuzní pumpa umí podávat infuzní roztoky/výživy v přesně nastaveném objemu. To je důležité zejména u hospitalizovaných pacientů, kardiaků, při podávání léčiv atp. 

 

 

 

 

 

 

 

Pomocí mikroskopmikroskopu jsme schopni detekovat problém na úrovni nedostupné pro volné oko. Slouží nám k vyšetřování cytologických vzorků odebraných tenkojehelnou biopsií z tkání, k prohlížení krevních nátěrů, k záchytu cizopasníků kůže, k parazitologickému vyšetření trusu a k vyšetření močového sedimentu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektokauter jako součást vybavení operačního sálu využíváme k efektivnímu stavění drobného vlásečnicového ale i většího krvácení během chirurgických zákroků. Nedochází tak k nadměrným ztrátám krve u operovaných pacientů.

 

 

 

 

 

Koncentrátor kyslíku je nezbytnou součástí přístrojů inhalační anestezie. Ze vzduchu získává, koncentruje a vhání čistý kyslík do přístroje inhalační anestezie, kde se mísí s isofluranem (plynem udržujícím pacienta v narkóze) a přes dýchací okruh je následně směs vdechována pacientem. Jedná se o jeden z nejšetrnějších druhů anestezie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lineární dávkovač podává léky a anestetika pacientům přes nitrožilní kanylu v námi přesně nastavené dávce v mililitrech za hodinu. Využíváme ho k nitrožilnímu podání antibiotik, analgetik a injekčních anestetik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikromotor je nezbytnou součástí našeho dentálního vybavení. Slouží k vrtání zubů, zkracování a zabrušování hlodáků u drobných savců a k dalším zákrokům v dutině ústní našich pacientů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Díky monitoru životních funkcí jsme schopni sledovat stav pacienta a hloubku narkózy během operačního zákroku. Přistroj zaznamenává tepovou a dechovou frekvenci, vykresluje EKG-křivku a udává aktuální hodnoty okysličení organismu, teploty těla a měří průběžně tlak krve.

Veškeré abnormální výkyvy signalizuje hlasitým signálem a my jsme tak schopni včasně zachytit případný problém u pacienta podstupujícího chirurgický zákrok a zdárně ovlivnit další průběh operace.

 

 

 

 

 

 

 

 

Otoskop je často využívaným přístrojem k vyšetření uší. Pomocí otoskopu jsme schopni zpřístupnit a vizualizovat zvukovody až k bubínkům. Přes pracovní port umíme vyjmout cizí těleso z hloubky zvukovodu, případně odebrat vzorky ušního sekretu k dalšímu zpracování a vyšetření.

 

 

 

 

 

 

 

 


Biochemický analyzátor je nepostradatelnou součástí naší laboratoře. Ze vzorku krve jsme schopni v průběhu několika minut získat výsledky
základních parametrů vnitřního prostředí a díky naměřeným hodnotám definovat probíhající interní onemocnění. Časné vyšetření je důležité hlavně u akutních pacientů, kdy není čas zaslat vzorky do externí laboratoře...

 

 

 

 

 

 
Hematologický analyzátor
je nezbytnou součástí naší laboratoře. Ze vzorků plné krve stanoví celkový počet červených a bílých krvinek, krevních destiček, hladinu hemoglobinu, hematokritu a dalších parametrů. Měří velmi přesně a rozlišuje rozdíly u jednotlivých druhů zvířat. Výsledky se zobrazí na digitální obrazovce obvykle do dvou až třech minut.

 

 

 

 

 

 

 

 


Rentgen tvoří základní jednotku naší zobrazovací diagnostiky
. Rentgenové snímky nám vždy pomohou odhalit diagnózu při onemocněních kostí, ale i měkkých tkání. Díky síle a kvalitě našeho RTG zářiče jsme schopni vyšetřit hrudník u obřích plemen psů bez nutnosti sedace, 

 

 

 

 

 

  

  

Operační stůl, velmi snadno polohovatelný ve všech rovinách, má široké příslušenství plní mnoho funkcí. Je snadno dezinfikovatelný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zubní ultrazvuk používáme k odstranění zubního kamene v analgosedaci. Jedná se o bezbolestný zákrok v rámci záchovné stomatologie. Měníme tak nevábně zapáchající „kamenolom“ v dutině ústní pejsků a kočiček v zářivě bílý úsměv, který trvá... :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonografický přístroj využíváme dnes a denně k ultrazvukovému vyšetření tělních dutin a vnitřních orgánů. Pomocí dvou citlivých sond umíme vyšetřit miniaturní i gigantická zvířátka.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anesteziologický přístroj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laryngoskop je vybaven světelným zdrojem podobně jako otoskop a slouží nám k intubaci pacientů (zavedení dýchací trubice do průdušnice pacienta) před každým operačním zákrokem. 

 

 

 

 

 

Ordinační doba

Pondělí - Pátek

Dopoledne: 10:00 - 12:00

Odpoledne: 14:00 - 19:00

 

Kontakty

Veterina Kralupy, s.r.o.

Mlýnská 228

Kralupy nad Vltavou

27801

Tel.: +420 722 902 271